شهناز یاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهارکرد: تیم مس رفسنجان را دست کم نمی‌گیریم، تیمی که توانسته در مجموع تیم “ملی حفاری” یکی از تیم‌های مدعی و ریشه‌دار لیگ را شکست دهد و به فینال برسد. مشخص است تیم راحت و دست پا بسته‌ای نیست و برای ما بسیار قابل احترام است. یک‌لحظه غفلت می‌تواند آرزوهای‌مان را بر باد دهد.

وی افزود: مس شروع خوبی در لیگ نداشت و رفته‌رفته از اواخر نیم‌فصل اول توانست نتایج خوبی بگیرد، این تیم در نیم‌فصل دوم غیرقابل‌پیش‌بینی شد و توانست برخی از تیم‌های مدعی را آزار دهد، نفت آبادان، پویندگان، دختران کویر، ملی حفاری و حتی ما تیم‌هایی بودیم که در مقابل مس رفسنجان اذیت شدیم. تیم ما در بازی برگشت مقابل این تیم در نیمه دوم به‌تساوی ۲-۲ رسید.

یاری ادامه داد: نفت آبادان و پویندگان تا آخرین لحظات امید به صعود به مرحله بعد را داشتند، اما نشد، با شناختی که از تک‌تک بازیکنان مس داریم سعی می‌کنیم نقاط قوت آن‌ها را ببندیم و با استفاده از نقاط ضعف به دروازه آن‌ها برسیم. می‌دانیم فاطمه اعتدادی بازیکن تأثیرگذاری در این تیم است و به‌خوبی تجربیات خود را به تیم منتقل کرده است، محدثه محمدی و سحر زمانی به همراه اعتدادی را قدرت اصلی تیم مس هستند که باید با تمرکز جلوی حرکت آن‌ها را بگیریم.

جای خالی ملی حفاری در فینال

سرمربی تیم نامی نو با اشاره به حذف ملی حفاری در پلی‌آف گفت: ملی حفاری یکی از تیم‌های ریشه‌دار، خوب و مدعی لیگ برتر بانوان است. تیمی که فوتسال را خوب و تکنیکی و فنی بازی می‌کند. مهره‌های خوبی از کادر فنی تا بازیکن در اختیار دارد. حیف شد که در فینال حاضر نیست. ملی حفاری شروع خوبی داشت، اما در نیم‌فصل دوم کمی دچار افت شد و فکر می‌کنم همین مساله در بازی‌های پلی‌آف کار دستشان داد. با وجود این که باید ملی حفاری را غایب بزرگ فینال بدانیم اما هیچ چیزی از ارزش‌ها و بزرگی نام ملی حفاری نمی‌کاهد.

وی تصریح کرد: اتفاقی که برای ملی حفاری که با صدرنشینی به پلی‌آف رسید می‌تواند برای ما یک تلنگر یا هشدار باشد، این‌که در هر جایگاهی که باشی باید با تمرکز و باهوش عمل کنی چرا که یک لحظه غفلت می‌تواند آرزوها و هدفی که داریی را از تو بگیرد.

لیگِ جذاب

یاری با اشاره به تغییراتی که امسال در برگزاری لیگ برتر ایجاد شد و همچنین راهکارهایی که برای غیبت تیم‌ها در نظر گرفته شده، تاکید کرد: امسال لیگ جذاب، پویا همراه با نتایج غیرقابل‌پیش‌بینی و نزدیکی را شاهد بودیم. تجربه‌ای که امسال در لیگ رخ داد و یا برخوردی که در مقابل تیم‌هایی که در لیگ غیبت می‌کردند همگی به رشد لیگ کمک کرد. شاید کمبودها و ایراداتی باشد اما به قول معروف املای نانوشته بی غلط نیست.

وی خاطرنشان کرد: پلی‌آف شرایط خاص خود را دارد. امسال چهار تیم صعود کننده به این مرحله بسیار خوب بودند هرچند هنوز هم اعتقاد دارم تیم‌های پالایش نفت آبادان و پویندگان صنعت فجر شیراز این شایستگی را داشتند. سال‌های گذشته نهایت سه تیم مدعی قهرمانی بودند، اما امسال برای اولین بار ۶ تیم شایسته و مدعی فرصت قرار گرفتن بر سکو را داشتند که این نشان از رشد و پویایی لیگ را می‌دهد.

نامی نو! داستان ما از سپیدرود شروع شد، بی‌خانمان شدیم و به نامی نو ختم شد

سرمربی تیم فوتسال بانوان نامی نو با صدایی که وی را به روزهای ناامیدی و اعصاب خورد کن می‌برد، گفت: نمی‌دانم چرا امسال قسمت ما این‌گونه بود، راه خیلی سخت و پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشتیم. داستان حضور ما در لیگ برتر با هزار امید و آرزو و البته قهرمانی با سپیدرود در لیگ برتر آغاز شد، بعد از یکی دو هفته با بی‌مهری و بی‌توجهی مسئولان مواجه شدیم و این شروع روزهای سردرگمی و بی‌خانمانی و مسابقات بدون تمرین ما بود. چند هفته هم با حمایت‌های در حد توان هیئت فوتبال تهران ادامه دادیم و در شرایطی که دیگر امیدی نداشتیم و رو به منحل شدن بودیم از هفته هفتم با رایزنی‌هایی که صورت گرفت عنوان نامی نو به خود گرفتیم و اصفهان شد خانه ما.

وی افزود: در ابتدا هماهنگ نبودیم، اما در ادامه با تلاش و یکدلی بچه‌ها، دوباره تیم انسجام خود را پیدا کرد و راه رسیدن به هدف را قوی‌تر از قبل ادامه دادیم تا جایی که در پایان مرحله گروهی با ۵۳ امتیاز به عنوان دومین تیم راهی مرحله پلی‌آف شدیم. شناخت ما از تیم دختران کویر مس کرمان بسیار خوب بود تیمی که حرکات تکنیکی و پا به توپ خوبی دارد. با پیروزی پنج بر یک درمجموع دو دیدار توانستیم جواز حضور در فینال را بگیریم.

می‌خواهیم در اصفهان جشن قهرمانی بگیریم

سرمربی نامی نو با اشاره به شرایط تیمش گفت: بعد از اسپانسری نامی نو هنوز شرایط خوبی نداشتیم. اما کم‌کم به دلیل تمرینات منظم و انسجام تیمی که پیدا کردیم، نتایج بهتر شد. داشتن بهترین خط حمله لیگ با ۱۱۵ گل زده و دریافت کمترین گل خورده نشان از توانمندی و پتانسیل خوب تیم نامی نو است.

یاری افزود: تیم ما متکی بر یک فرد نیست تک‌تک بازیکنان من در هر سطحی یک ستاره هستند و روی آن‌ها حساب می‌کنم. از همان ابتدای فصل هدف و شعار ما قهرمانی بود و برای رسیدن به آن سختی‌های زیادی را متحمل شدیم و تنها قهرمانی می‌تواند این خستگی‌ها را از تنمان به در کند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، دور رفت فینال در کرمان و بازی برگشت سوم اسفند در اصفهان است. همچنین دو تیم ملی حفاری و دختران کویر هم به اصفهان می‌آیند تا در دیدار رده‌بندی را برگزار کنند. این موضوع جذابیت لیگ را بالاتر می‌برد و تماشاگران زیادی می‌توانند با حضور در سالن ۲۵ آبان دو بازی بسیار جذاب در بالاترین سطح ایران را ببینند.

چه ایرادی دارد پخش مستقیم داشته باشیم

سرمربی تیم فوتسال نامی نو با اشاره به حمایت خوب رسانه‌ها تاکید کرد: تنها مشکل ما عدم پخش تلویزیونی است. بازی‌های پلی‌آف قرار بود پخش اینترنتی داشته باشد اما نشد. این مساله علاوه بر آن‌که در روحیه بازیکنان تأثیر می‌گذارد در جذب اسپانسر برای ورزش بانوان نیز تأثیر زیادی دارد. شبکه ورزش باهدف پوشش بیشتر مسابقات ورزشی و ورزش بانوان راه‌اندازی شد، اما هنوز این اتفاق آن‌گونه که باید در مورد بانوان رخ نداده است. خوشبختانه در برنامه ۲۰۲۰ هر چهارشنبه به‌تازگی خلاصه‌ای از بازی‌ها پخش می‌شود.

یاری گفت: چه ایرادی دارد امسال که چنین لیگ خوبی داشتیم با پخش فینال آن جذابیت آن را بیشتر کنیم و پنجره‌ای جدید به ورزش بانوان لیگ را خاتمه دهیم. فکر می‌کنم این بازی ارزش پخش مستقیم را دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 17 =